Jódprotokoll kofaktorok: alap + turbó
(Emelt szintű tudásanyag)
Videóanyag hossza: 9 óra
Előadás-sorozat díja: 19.000 Ft
Az előadás-sorozat célja
A jód iránt érdeklődők többségében, miután elsajátították az alapokat és áttekintést kaptak magáról a témakörről, elég hamar fel szokott merülni a kérdés: jó, jó, de akkor mégis mit is kell csinálni? Hogyan készüljek fel, miket érdemes szedni, mit lehet ételekkel bevinni, miből milyen forma hasznosul jól, mit mivel lehet – sőt, kimondottan érdemes – kombinálni és mivel nem szabad stb.
Ebben az előadás-sorozatban a jódprotokoll egyes kísérő tápanyagait vesszük egyenként górcső alá, megismerve a hozzájuk köthető legfontosabb információkat. Egyaránt megtalálják benne a számításaikat azok, akik a gyakorlatias instrukciókra kíváncsiak, s azok is, akik mélyebb megértést és naprakész tudást szeretnének szerezni az említett céltápanyagok témakörében, de ehhez nem feltétlenül akarnak elvégezni még 3-4 külön szemináriumot.
Jó pár tipikus félreértést és tévhitet is sikeresen eloszlatunk az előadásokban, így magabiztosan fogsz mozogni az egyes bioboltokban és webáruházakban a megfelelő étrendkiegészítők beszerzése során és nem esel áldozatul közben a manipulációknak. A sorozatot egy szemléletes hasonlat zárja, amire egészen biztosan emlékezni fogsz később is, s ami segít majd a helyes megközelítés kialakításában.
Az előadó
Árvay Bálint, funkcionális táplálkozási tanácsadó, a Jódpótlás tudományos alapokon Facebook-csoport vezetője
„Saját életemben és családunkban felmerült összetett egészségügyi kihívások irányították rá a figyelmemet a funkcionális szemlélet fontosságára, s tereltek aztán arra az útra, melyen jelenleg mérnöki elfoglaltságaim mellett a tanító szolgálat jegyében járok. Az egészségtudatos gondolkozás, a mögöttes okok és összefüggések megértésének vágya azóta életem részévé vált.
A jódnak, ennek a félreismert és elfeledett elemnek a témakörét több mint 5 éve tanulmányozom, folyamatosan rendszerezve s aztán közzé téve a felkutatott információkat. Célom, hogy jól érthető, szemléletes nyelvezettel, de a szakmai helytállóságra nagy hangsúlyt fektetve megosszam másokkal ezt tudást, hogy a jódot, ezt az igazságtalanul eltiltott jóbarátot az emberek végre vissza tudják fogadni az életükbe, ezáltal is jobbá téve azt, legyen szó az egészség megőrzéséről vagy akár visszaszerzéséről.
A holisztikus-funkcionális megközelítésre, az összefüggések kirajzolására nagy hangsúlyt fektetek tevékenységem során, hiszen a jódot nem önmagában kell alkalmazni, hanem mindig egy rendszerszemlélettel kialakított, személyre szabott terápiás program részeként. Folyamatosan mélyítem a tudásomat a kapcsolódó témakörökben, hiszen a cél nem egy izolált „jódiskolát” létrehozni, hanem épp ellenkezőleg: integrálni, beépíteni az ortomolekuláris jódpótlás tanításait a funkcionális medicina eszköztárába.
Hitvallásom: Használd a kihívásaidban rejlő energiát arra, hogy megtanulva a leckét segíts magadon és másokon egyaránt.”
Az előadás-sorozat időtartama és formátuma
Az előadásokon való részvételhez előképzettség nem szükséges.
Akadémiánkon elérhető, összesen 9 órányi videófelvétel és prezentációk megtekintésével néhány nap alatt elvégezhető.
Az anyag 3 hónapon keresztül elérhető, újratanulható.
Hírlevél